Farklı Desenler Bir Arada Nasıl Giyilir

0 34

Desenleri karıştırarak giymek yani Mix and Match diye tabir edilen bu trend kimi zaman kadınları çok zorlamasına rağmen iyi kombinleme yapıldığında ortaya muhteşem görüntüler çıkabiliyor. Birkaç farklı parçanın birleşmesiyle elde edilen kombinasyonlar son birkaç sezondur trend haline geldi ve 2014 yılına girmemiz ile bu trend giderek artmaya devam edecek. Çoğu kadın desenleri birleştirerek bir kombin yapmaya ve onu giymeye cesaret edemez, aslında iyi bir kombin için o kadar detaya inmeye de gerek yok. Sizde desenli elbiseleri rahatlıkla giymek ve kendinizi göstermek istiyorsanız bu yazımızı dikkatlice okuyun.

  1. Çizgili modeller ile diğer desenleri bir arada kullanın. Breton adı verilen çizgili desenli parçalar genellikle her desenle uyum içindedir. Özellikle çiçek desenleri diğer desenlerle çok iyi uyum içinde olduğunda çiçek desenlerini tercih etmenizi öneriyoruz. Bunun haricinde biraz ileri gitmeyi seviyorsanız beyaz ile siyah renkleri tıpkı nötr renkli gibi kullanabilirsiniz.
  2. Sizin elinizde daha iddialı bir desen olduğuna inanıyorsanız, fazla risk almanıza gerek yok, elinizdeki deseni daha ön planda tutmaya çalışın. Deseni siyah ile kullanırsanız çok iyi bir tercih yapmış olursunuz. Desenli kıyafetlerde siyah kullanın dememizin tek amacı, göz yormayan bir kombin yaratmanızdır. Siyah kıyafete bir durgunluk verir ve sizi de gizler.
  3. Belirli renk tonlarını bir arada kullanmaya özen gösterin. Bu şekilde gözü yormayan ve tamamiyle bütünlük sağlayan bir görüntü oluşturmuş olursunuz. Aynı renk tonlarına sahip olan desenleri bir arada kullanmak diğer renklere göre daha kolaydır, bu şekilde bir kombin sizi daha şık gösterecektir.
  4. Benzer olan desenleri birlikte kullanmaya özen göstermelisiniz. Renkler aynı olabilir, desenler farklı olduğunda bunları bir arada kullanırsanız bir kişi size baktığında uyumluluk görecektir. Bu konuda dikkat etmeniz gereken ise, aynı yöne bakan desenleri kullanmanız ve büyüklük, küçüklük desenlerini kombine ederek kullanmalısınız.
  5. Kendinden desene sahip olan parçaları başka desenlerle kullanın. Daha çok etekler ile pantolonları desenli üstlerini varsa onlarla kombinleme yapabilirsiniz. Pantolonunuzdaki desenlerin renk uyumuna göre bir seçim yaparsanız daha kombine bir tarz yaratmış olursunuz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.