Cildi Yenileyen Yoğurt ve Limon Maskesi

0 8

Limon ve yoğurt, öncelikle yüzde meydana gelen tahriş, kızarıklık, iltihap ve sivilcelere karşı kullanılan en etkili ürünlerdendir.

Leke oluşumunda ve izlerin tedavisinde oldukça iyi sonuçlar alınan limon suyu, aynı zamanda cilde tazelik verir. Bunun yanı sıra yoğurdun, gözenekleri sıkılaştırdığı ve küçülttüğü de bir gerçektir. Yoğurt ve limon maskesi, ciltteki sorunları gidermeye yarayan etkili bir maskedir.

C vitamini ve Alfa Hidroksi asitleri bakımından zengin olan limon, bu iki özelliği bakımından cildi hem iyileştirir, hem de ölü hücreleri yok etmeye yarar. Bu maske sayesinde, akne izleri de yok olur. Laktik asit bakımından zengin olan yoğurt sayesinde de, ölü hücrelerin atılması kolaylaşır ve cilt yumuşak ve pürüzsüz bir görüntüye kavuşur. 

Cildi Yenileyen Yoğurt ve Limon Maskesi Tarifi

Gerekli olan malzemeler:

2 çorba kaşığı yoğurt, özellikle ev yoğurdu olması son derece önemlidir. 1 tatlı kaşığı limon suyu.

Maskenin Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Limon suyunu ve ev yoğurdunu, bir kabın içinde iyice karıştırarak pürüzsüz bir hale getirin. Hazırlamış olduğunuz karışımı, yüzünüze sürün ve yaklaşık 20 dakika bekletin. Daha sonra ılık suyla, hassas dokunuşlarla yüzünüzü yıkayın ve yumuşak bir havluyla kurulayın.

Bu cilt maskesi, 1 gün ara ile yapıldığında oldukça iyi sonuç verir. Cilt maskesinin gece uygulanması tavsiye edilir, zira limon suyu cildin güneş ışınlarına karşı daha hassas olmasını sağlar. Bu nedenle, maskenin uygulandıktan en az 4 saat sonra dışarı çıkılması gerekmektedir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.